Linette

Linettes stāsts sākās 1940. gada decembrī, kad daži uzņēmīgi ļaudis apvienoja savu līdzekļus un zināšanas, un nolēma izveidot arteli, ko nosauca par Voit (kas nozīmē "uzvara"). 

Uzsvars pirmo reizi tika likts uz vieglu drēbju ražošanu sievietēm, vīriešiem un bērniem, bet 1956. gadā tika nolemts, ka sadarbībā ar prasīgajiem Rietumeiropas klientiem, kas sākās 1985. gadā, jau pirms padomju laika beigām, ir veidojusi zināšanas, kā radīt skaistu , komfortablu, augstas kvalitātes veļu visiem sieviešu tipiem. 

1991. gadā, LINETTE tika privatizēta kopā ar sešiem citiem vadošiem uzņēmumiem no visas bijušajās Padomju Savienības. 1991. gada decembrī, uzņēmums tika pārdēvēts par Linette. 1992.gadā tika atvērts pirmais Linette mazumtirdzniecības veikals Müürivahe ielā; Šodien Linette tīklā ir astoņi veikali Igaunijā. 1993. gadā sākās sadarbība ar Miss Mary of Sweden, Zviedrijas apakšveļas zīmolu. Uzņēmumu starpā vēl joprojām pastāv cieša sadarbība, kas piedāvā komfortablu un plašu apakšveļas klāstu, kas pieejama arī lielākos izmēros. Faktiski, lielākā daļa no pasaulē pārdotajiem produktiem ar Miss Mary of Sweden preču zīmi ir Linettes ražojuma. 

Padomju laikā, un neatkarības laikmeta sākumā, Linettes ražošana tika veikta 14 dažādās vietās visā Tallinā, atgūstot neatkarību sākās jaunās ēkas celtniecības un rekonstrukcijas darbi. 1994. gadā, Linette pārcēlās uz jaunu ražošanas objektu 6800 m2 pie Lasnamäe rajona Tallinā, kur tika uzstādītas pavisam jaunas iekārtas. 

Šodien, daudzas sievietes gandrīz visā pasaulē valkā Linette radīto apakšveļu - vai nu tieši, vai ar caur dažādiem izplatītājiem, Linette rada prieku sievietēm ne tikai Igaunijā, bet arī ASV, Francijā, Vācijā, Zviedrijā, Somijā , Norvēģija, Dānija, Latvija, Krievijā, Lielbritānija, un daudz kur citur. Kopš 2013. gada Linette ir New Rosme meitas uzņēmums.